برش بتن

برش بتن امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است که شرکت پایون در این زمینه به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌ها شناخته می‌شود و با روش‌های نوین این عملیات را انجام می‌دهد. پایون با استفاده از تجهیزات مدرن و متنوع و همچنین تجربه و تخصص گروه‌های اجرایی خود، در کم‌ترین زمان ممکن و با کم‌ترین هزینه عملیات برش بتن را انجام می‌دهد. در ادامه با انواع روش‌های این عملیات و نحوه‌ی انجام آن‌ها آشنا می‌شوید.
 
cutting-concrete

چرا به برش بتن نیاز است؟

گاهی یک سری از بخش‌های از سازه‌های بتنی که از پیش علامت‌گذاری کرده‌اند را با ابزار مخصوص برش بتن، برش می‌دهند و جدا می‌کنند. به این فرآیند، برش بتن می‌گویند. گاهی پیش می‌آید که سازه‌ها نیاز به اصلاح دارند و قسمتی از بتن آن‌ها باید جدا شود. در قدیم این کار نیاز به نیروی انسانی بسیار زیادی داشت و کار سختی بود اما امروزه این فرآیند با ابزارآلات مخصوص و توسط افرادی متخصص انجام می‌شود که باعث شده کار ساختمان‌سازی راحت‌تر پیش برود. پایون با داشتن متخصصین با تجربه در این زمینه، از بهترین شرکت‌ها در انجام این عملیات محسوب می‌شود.

انواع روش‌های برش بتن

هنگامی که یک سازه ساخته می‌شود، حرف اول را در ساخت آن بتن می‌زند و بتن از مصالح اصلی ساخت سازه‌های مختلف است. گاهی مجریان ساختمان‌سازی نیاز دارند که بخشی از ساختمان را اصلاح کنند و برای این کار نیاز است که قسمتی از بافت بتنی ساختمان برداشته شود و به اصطلاح بتن باید برش داده شود. برش بتن روش‌ها مختلفی دارد که پایون به بهترین نحو آن را انجام می‌دهد. در ادامه با انواع این روش‌ها توسط پایون، آشنا می‌شوید.

cutting-concrete1 

برش بتن با کف بر

یکی از دستگاه‌هایی که با آن عملیات برش بتن را انجام می‌دهند، دستگاه کف بر است که در آن از دیسک‌های الماسه بسیار قدرتمندی به کار رفته. دیسک‌هایی که در کف برها استفاده می‌شوند، سایزهای مختلفی دارند و بر اساس میزان برشی که قرار است در بتن ایجاد شود، انتخاب می‌شوند. از مزایای این دستگاه قیمت مناسب آن است و همچنین از کف بر به جز بتن، برای برش آسفالت هم استفاده می‌شود.

برش بتن توسط سیم برش

یکی از بهترین روش‌ها که از جدیدترین روش‌ها برای برش بتن هم هست، برش توسط سیم برش است. در این روش از دستگاه برش سیمی استفاده می‌کنند که یک سیم الماسه دارد. این روش از محدود روش‌هایی است که سرعت آن در برش بالاست. همچنین برش سیمی بتن این امکان را می‌دهد تا بتوانید هر شکلی را با هر ابعادی که بخواهید در بتن ایجاد کنید.

برش بتن توسط کرگیری (مغزه گیری)

روش دیگر برش بتن، برش به روش کرگیری یا مغزه گیری است. این روش به این شکل انجام می‌شود که حفره‌ای در بتن ایجاد می‌کنند و قسمتی از بتن را به شکل استوانه‌ای از آن خارج می‌کنند. از این روش معمولا برای نمونه گیری از بتن و یا درست کردن مسیری برای لوله‌کشی و سیم‌کشی استفاده می‌کنند. برش به روش کرگیری با دریل‌های مخصوص مکانیکی و الکتریکی که دارای هسته‌های الماسی هستند، انجام می‌شود.

cutting-concrete2 

برش بتن توسط کاتر

از سریع‌ترین و بهترین راه‌هایی که برای برش بتن وجود دارد، استفاده از دستگاه کاتر است. با این روش عملیات برش با سهولت انجام می‌گیرد. شما می‌توانید دستگاه کاتر را به بیل‌های مکانیکی متصل کنید و در کم‌ترین زمان ممکن بتن را به اندازه‌ای که در نظر دارید، برش دهید.

cutting-concrete3 

برش دیوار بتنی با وال ساو (wall saw)

دیوارهای بتنی اگر نیاز به برش داشته باشند، معمولا با این دستگاه (وال ساو) برش داده می‌شوند. این دستگاه مانند کاتر عمل می‌کند با این تفاوت که از آن برای برش اهداف عمودی مثل دیوار بتنی استفاده می‌شود. از مزایای وال ساو این است که، در این روش دقت برش بسیار بالاست و می‌توانید حتی دیوارهای بتنی که پشت آن‌ها خالی نیست هم، برش دهید.

در این بخش می توانید انواع برش بتن توسط گروه پایون را مشاهده کنید

جمع‌بندی

تعداد زیادی از سازه‌ها و ساختمان‌ها وجود دارند که نیاز به تخریب، تغییر و اصلاح دارند و از اون‌جایی که بتن نقش اصلی را در ساختمان سازی دارد، برای اصلاح سازه نیاز به تغییراتی در بتن هست. در این مطلب با برش بتن و انواع روش‌های آن آشنا شدین. شرکت مقاوم‌سازی پایون با بیشترین تجربه و با در دست داشتن بهترین مجریان ساختمان سازی، عملیات برش بتن را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

سوالات متداول
روش‌های مختلفی برای این عملیات وجود دارد که شرکت پایون با روش‌های برس با کف بر، برش با سیم برش، برش با کتر، برش با وال ساو و برش با کرگیری عملیات برش بتن را انجام می‌دهد.
برش بتن هزینه ثابتی ندارد و قیمت آن با توجه به میزان کار و روش و دستگاهی که برای برش استفاده می‌شود، متغیر و متفاوت است.
6LfYGFMgAAAAAF6YmqbT-_dIDsNXJasTx5b83yKx