برش بتن

برش بتن امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است که شرکت پایون در این زمینه به عنوان یکی از بهترین مجموعه ها شناخته می شود و با روش های نوین این عملیات را انجام می دهد. پایون با استفاده از تجهیزات مدرن و متنوع و همچنین تجربه و تخصص گروه های اجرایی خود، در کم ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه عملیات برش بتن را انجام می دهد. در ادامه با انواع روش های این عملیات و نحوه ی انجام آن ها آشنا می شوید.

cutting-concrete

چرا به برش بتن نیاز است؟

گاهی یک سری از بخش های از سازه های بتنی که از پیش علامت گذاری کرده اند را با ابزار مخصوص برش بتن، برش می دهند و جدا می کنند. به این فرآیند، برش بتن می گویند. گاهی پیش می آید که سازه ها نیاز به اصلاح دارند و قسمتی از بتن آن ها باید جدا شود. در قدیم این کار نیاز به نیروی انسانی بسیار زیادی داشت و کار سختی بود اما امروزه این فرآیند با ابزارآلات مخصوص و توسط افرادی متخصص انجام می شود که باعث شده کار ساختمان سازی راحت تر پیش برود. پایون با داشتن متخصصین با تجربه در این زمینه، از بهترین شرکت ها در انجام این عملیات محسوب می شود.

انواع روش های برش بتن

هنگامی که یک سازه ساخته می شود، حرف اول را در ساخت آن بتن می زند و بتن از مصالح اصلی ساخت سازه های مختلف است. گاهی مجریان ساختمان سازی نیاز دارند که بخشی از ساختمان را اصلاح کنند و برای این کار نیاز است که قسمتی از بافت بتنی ساختمان برداشته شود و به اصطلاح بتن باید برش داده شود. برش بتن روش ها مختلفی دارد که پایون به بهترین نحو آن را انجام می دهد. در ادامه با انواع این روش ها توسط پایون، آشنا می شوید.

cutting-concrete1

برش بتن با کف بر

یکی از دستگاه هایی که با آن عملیات برش بتن را انجام می دهند، دستگاه کف بر است که در آن از دیسک های الماسه بسیار قدرتمندی به کار رفته. دیسک هایی که در کف برها استفاده می شوند، سایزهای مختلفی دارند و بر اساس میزان برشی که قرار است در بتن ایجاد شود، انتخاب می شوند. از مزایای این دستگاه قیمت مناسب آن است و همچنین از کف بر به جز بتن، برای برش آسفالت هم استفاده می شود.

برش بتن با سیم الماسه

یکی از بهترین روش ها که از جدیدترین روش ها برای برش بتن هم هست، برش توسط سیم برش است. در این روش از دستگاه برش سیمی استفاده می کنند که یک سیم الماسه دارد. این روش از محدود روش هایی است که سرعت آن در برش بالاست. همچنین برش سیمی بتن این امکان را می دهد تا بتوانید هر شکلی را با هر ابعادی که بخواهید در بتن ایجاد کنید.

برش بتن توسط کرگیری (مغزه گیری)

روش دیگر برش بتن، برش به روش کرگیری یا مغزه گیری است. این روش به این شکل انجام می شود که حفره ای در بتن ایجاد می کنند و قسمتی از بتن را به شکل استوانه ای از آن خارج می کنند. از این روش معمولا برای نمونه گیری از بتن و یا درست کردن مسیری برای لوله کشی و سیم کشی استفاده می کنند. برش به روش کرگیری با دریل های مخصوص مکانیکی و الکتریکی که دارای هسته های الماسی هستند، انجام می شود.

cutting-concrete2

برش بتن با کاتر

از سریع ترین و بهترین راه هایی که برای برش بتن وجود دارد، استفاده از دستگاه کاتر است. با این روش عملیات برش با سهولت انجام می گیرد. شما می توانید دستگاه کاتر را به بیل های مکانیکی متصل کنید و در کم ترین زمان ممکن بتن را به اندازه ای که در نظر دارید، برش دهید. قیمت برش بتن با کاتر بسیار مناسب است و قیمت دستگاه کاتر بتن نیز خیلی بالا نیست و به راحتی می توانید آن را تهیه کنید.

cutting-concrete3

برش بتن با فرز

یکی دیگر از روش هایی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، روش برش بتن با فرز است که به ترمیم بتن های آسیب دیده بسیار کمک می کند. با استفاده از دستگاه فرز برای برش بتن می توانید ترک ها و شیارهای ایجاد شده بر سطح بتن را از بین ببرید و بتنی با سطح صاف داشته باشید. فراموش نکنید که برش بتن با فرز قیمت بسیار مناسبی هم دارد.

برش بتن با آب

یکی دیگر از راه های برش بتن، استفاده از دستگاه برش بتن با آب است. این روش که با واترجت انجام می شود، همچنین برای تخریب نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ترمیم بتن با واترجت یکی از بهترین راه های ترمیم است و برش بتن با واترجت امروزه در اکثر ساختمان هایی که نیاز به ترمیم و مقاوم سازی دارند انجام می شود.

برش دیوار بتنی با وال ساو (wall saw)

دیوارهای بتنی اگر نیاز به برش داشته باشند، معمولا با این دستگاه (وال ساو) برش داده می شوند. این دستگاه مانند کاتر عمل می کند با این تفاوت که از آن برای برش اهداف عمودی مثل دیوار بتنی استفاده می شود. از مزایای وال ساو این است که، در این روش دقت برش بسیار بالاست و می توانید حتی دیوارهای بتنی که پشت آن ها خالی نیست هم، برش دهید.

قیمت دستگاه برش بتن مسلح

انواع بتن مسلح با روش ها دستگاه های مختلفی قابل برش هستند که پیش تر آن ها را توضیح دادیم. برش بتن با دستگاه کاتر، برش بتن با دستگاه فرز، برش بتن با دستگاه واتر جت و برش بتن با سیم الماسه از این دسته هستند. قیمت انواع دستگاه برش بتن مسلح متنوع است و دلیلش این است که این دستگاه ها در مدل های مختلف و با کیفیت های متفاوتی ارائه می شوند. در ادامه ویدیوهایی از برش بتن توسط پایون خواهید دید.

در این بخش می توانید انواع برش بتن توسط گروه پایون را مشاهده کنید

جمع بندی

تعداد زیادی از سازه ها و ساختمان ها وجود دارند که نیاز به تخریب، تغییر و اصلاح دارند و از اون جایی که بتن نقش اصلی را در ساختمان سازی دارد، برای اصلاح سازه نیاز به تغییراتی در بتن هست. در این مطلب با برش بتن و انواع روش های آن آشنا شدین. شرکت مقاوم سازی پایون با بیشترین تجربه و با در دست داشتن بهترین مجریان ساختمان سازی، عملیات برش بتن را به بهترین شکل انجام می دهد.

همین الان با ما تماس بگیرید تا راجع به پروژه شما بیشتر با هم صحبت کنیم.

مشاوره رایگان
سوالات متداول
روش‌های مختلفی برای این عملیات وجود دارد که شرکت پایون با روش‌های برس با کف بر، برش با سیم برش، برش با کتر، برش با وال ساو و برش با کرگیری عملیات برش بتن را انجام می‌دهد.
برش بتن هزینه ثابتی ندارد و قیمت آن با توجه به میزان کار و روش و دستگاهی که برای برش استفاده می‌شود، متغیر و متفاوت است.
6LfYGFMgAAAAAF6YmqbT-_dIDsNXJasTx5b83yKx