ترمیم بتن و تزریق ترک

ترمیم بتن عملیاتی است که زمانی که بتن به مشکلی برمی خورد و نیاز به تعمیر دارد انجام می شود. شرکت پایون با روش های متنوع، به بهترین شکل عملیات ترمیم و تعمیر بتن را انجام می دهد. گاهی پیش می آید که بتنی که در ساخت سازه ها به کار رفته دچار مشکل می شود و مقاومت قبل را ندارد که این مساله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه با روش های ترمیم بتن که شرکت مقاوم سازی پایون انجام می دهد، آشنا خواهید شد.

tazrigh

چرا به ترمیم بتن نیاز داریم؟

ترمیم و تعمیر بتن به صورت کلی به اصلاح سطحی بتن و یا جابجایی بتن خراب شده با بتن و یا مصالح جایگزین گفته می شود. گذشتن حد مجاز کرمو شدن بتن، ترک خوردگی، جداشدگی، بلند شدگی، پوسته شدن و پوک شدن بتن همگی از علایم خرابی بتن به شمار می روند که هر کدام به دلایل مختلفی در اعضای بتنی به وجود می آیند. در صورت بروز این مشکلات مقاومت بتن و کل سازه پایین می آید و برای این که مقاومت بتن به حالت قبل بازگردد، نیاز به ترمیم بتن دارد.

tarmim

انواع روش های ترمیم بتن

یکی از اتفاقاتی که ممکن است به خصوص برای سازه های با عمر بالا پیش بیاید، بتن آسیب دیده است. هنگامی که بتن آسیب می بیند، مقاومت سازه پایین می آید و برای رفع کردن آن، بتن نیاز به ترمیم دارد. روش های زیادی برای ترمیم بتن وجود دارد که هر کدام به شکلی و برای مشکل به خصوصی اجرا می شوند. در ادامه روش هایی که شرکت پایون برای ترمیم و تعمیر بتن ارائه می دهد را بررسی می کنیم.

tarmim1

ترمیم بتن با گروت

خیلی از بتن ها را نمی توان به خود بتن ترمیم کرد و استفاده از گروت، می تواند یکی از بهترین روش های برای ترمیم بتن باشد. گروت یک نوع ماده پلاستیکی و روان است که با آن می توان فضاهای خالی و شکاف های ایجاد شده در بتن را پر کرد. از این روش معمولا در بیشتر حالت هایی که نیاز به ترمیم دارد مخصوصا ترمیم بتن کرمو استفاده می شود.

ترمیم ترک بتن با تزریق اپوکسی

بیش ترین مشکلی که ممکن است برای بتن ها پیش بیاید، ترک خوردگی ست. بهترین راه حلی که امروزه در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، این است که برای ترمیم بتن ترک خورده، از تزریق اپوکسی استفاده کنید. در این روش اپوکسی را با فشار زیاد به داخل ترک ها تزریق می کنند که باعث می شود پینودی بسیار قوی بین دو جداره ی ترک خورده ایجاد شود و وضعیت مقاومت بتن بهتر و اصلاح شود. این دستورالعمل ترمیم بتن برای بخش های مختلف مثل ترمیم بتن کرمو و ترمیم بتن سقف بسیار مناسب است و مورد استفاده قرار می گیرد.

ترمیم بتن با روش پاشش بتن

یکی دیگر روش هایی که برای تعمیر بتن کاربرد خوبی دارد، روش پاشش بتن است. این روش برای ترمیم ستون بتونی ترک خورده انجام می شود و به طور معمول زمانی انجام می گیرد که قسمت سطحی بتن به مشکل خورده و مقاومت خود را از دست داده باشد. در این روش ترمیم بتن، مواد تشکیل دهنده بتن را سطوح مشکل دار بتن می پاشند تا بتن به حالت قبلی خود بازگردد و مقاومت خود را به دست بیاورد. همچنین برای ترمیم بتن کف هم می توان از این روش استفاده کرد و بسیار کارآمد است.

ترمیم بتن با سندبلاست

سطوح بتنی مثل دیوارها، لوله ها، کانال ها و از این قبیل که با بتن ساخته می شوند و سر و کار دارند، ممکن است گاهی دچار مشکل شوند. یکی از روش هایی که اشکالات سطوح بتنی را برطرف می کند، سندبلاست است. گاهی سطوح بتنی با مواردی مانند گرد و غبار و چربی آلوده می شوند که برای رفع آن و پاک کردن سطح بتن از آلودگی و ناهمواری، از روش ترمیم بتن سندبلاست استفاده می کنند. همچنین از این روش می توان برای ترمیم کرمو شدن بتن ستون استفاده کرد.

جمع بندی

همان طور که می دانید بتن بخش مهمی از ساختمان سازی را به خودش اختصاص داده است، به طوری که در اکثر سازه ها از آن استفاده می شود. در مواردی پیش می آید که بتن دچار مشکل می شود و نیاز به ترمیم دارد که روش های بسیاری هم برای انجام این کار هست. برای ترمیم بتن بهتر است که کار را به تیم های متخصص مانند شرکت مقاوم سازان پایون بسپارید تا عملیات ترمیم و تعمیر بتن به بهترین شکل ممکن انجام شود.

همین الان با ما تماس بگیرید تا راجع به پروژه شما بیشتر با هم صحبت کنیم.

مشاوره رایگان
سوالات متداول

ترمیم و تعمیر بتن به صورت کلی به اصلاح سطحی بتن و یا جابجایی بتن خراب شده با بتن و یا مصالح جایگزین گفته می‌شود که در مقاوم سازی سازه تاثیر گذار است.

روش‌های زیادی مانند ترمیم ترک بتن با تزریق اپوکسی، ترمیم بتن با روش پاشش بتن و ترمیم با سندبلاست برای بتن وجود دارد که هر کدام به شکلی و برای مشکل به خصوصی اجرا می‌شوند.

هزینه ای ثابت نمی توان برای ترمیم بتن در نظر گرفت و متخصصان با توجه به میزان آسیب دیدگی و روش و مصالحی که برای ترمیم به کار می‌برند، قیمت را تعیین می‌کنند.

6LfYGFMgAAAAAF6YmqbT-_dIDsNXJasTx5b83yKx