ترمیم بتن

ترمیم بتن عملیاتی است که زمانی که بتن به مشکلی برمی‌خورد و نیاز به تعمیر دارد انجام می‌شود. شرکت پایون با روش‌های متنوع، به بهترین شکل عملیات ترمیم و تعمیر بتن را انجام می‌دهد. گاهی پیش می‌آید که بتنی که در ساخت سازه‌ها به کار رفته دچار مشکل می‌شود و مقاومت قبل را ندارد که این مساله می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه با روش‌های ترمیم بتن که شرکت مقاوم سازی پایون انجام می‌دهد، آشنا خواهید شد.

tazrigh

چرا به ترمیم بتن نیاز داریم؟

ترمیم و تعمیر بتن به صورت کلی به اصلاح سطحی بتن و یا جابجایی بتن خراب شده با بتن و یا مصالح جایگزین گفته می‌شود. ترک خوردگی، جداشدگی، بلند شدگی، پوسته شدن و پوک شدن بتن همگی از علایم خرابی بتن به شمار می‌روند که هر کدام به دلایل مختلفی در اعضای بتنی به وجود می آیند. در صورت بروز این مشکلات مقاومت بتن و کل سازه پایین می‌آید و برای این‌که مقاومت بتن به حالت قبل بازگردد، نیاز به ترمیم بتن دارد.

tarmim 

انواع روش‌های ترمیم بتن

یکی از اتفاقاتی که ممکن است به خصوص برای سازه‌های با عمر بالا پیش بیاید، بتن آسیب دیده است. هنگامی که بتن آسیب می‌بیند، مقاومت سازه پایین می‌آید و برای رفع کردن آن، بتن نیاز به ترمیم دارد. روش‌های زیادی برای ترمیم بتن وجود دارد که هر کدام به شکلی و برای مشکل به خصوصی اجرا می‌شوند. در ادامه روش‌هایی که شرکت پایون برای ترمیم و تعمیر بتن ارائه می‌دهد را بررسی می‌کنیم.

tarmim1 

ترمیم ترک بتن با تزریق اپوکسی

بیش‌ترین مشکلی که ممکن است برای بتن‌ها پیش بیاید، ترک خوردگی‌ست. بهترین راه حلی که امروزه در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، این است که برای ترمیم بتن ترک خورده، از تزریق اپوکسی استفاده کنید. در این روش اپوکسی را با فشار زیاد به داخل ترک‌ها تزریق می‌کنند که باعث می‌شود پینودی بسیار قوی بین دو جداره‌ی ترک خورده ایجاد شود و وضعیت مقاومت بتن بهتر و اصلاح شود.

ترمیم بتن با روش پاشش بتن

یکی دیگر روش‌هایی که برای تعمیر بتن کاربرد خوبی دارد، روش پاشش بتن است. این روش به طور معمول زمانی انجام می‌گیرد که قسمت سطحی بتن به مشکل خورده و مقاومت خود را از دست داده باشد. در این روش ترمیم بتن، مواد تشکیل دهنده بتن را سطوح مشکل دار بتن می‌پاشند تا بتن به حالت قبلی خود بازگردد و مقاومت خود را به دست بیاورد.

ترمیم بتن با سندبلاست

سطوح بتنی مثل دیوارها، لوله‌ها، کانال‌ها و از این قبیل که با بتن ساخته می‌شوند و سر و کار دارند، ممکن است گاهی دچار مشکل شوند. یکی از روش‌هایی که اشکالات سطوح بتنی را برطرف می‌کند، سندبلاست است. گاهی سطوح بتنی با مواردی مانند گرد و غبار و چربی آلوده می‌شوند که برای رفع آن و پاک کردن سطح بتن از آلودگی و ناهمواری، از روش ترمیم بتن سندبلاست استفاده می‌کنند.

جمع‌بندی

همان‌طور که می‌دانید بتن بخش مهمی از ساختمان سازی را به خودش اختصاص داده است، به طوری که در اکثر سازه‌ها از آن استفاده می‌شود. در مواردی پیش می‌آید که بتن دچار مشکل می‌شود و نیاز به ترمیم دارد که روش‌های بسیاری هم برای انجام این کار هست. برای ترمیم بتن بهتر است که کار را به تیم‌های متخصص مانند شرکت مقاوم سازان پایون بسپارید تا عملیات ترمیم و تعمیر بتن به بهترین شکل ممکن انجام شود.

سوالات متداول

ترمیم و تعمیر بتن به صورت کلی به اصلاح سطحی بتن و یا جابجایی بتن خراب شده با بتن و یا مصالح جایگزین گفته می‌شود که در مقاوم سازی سازه تاثیر گذار است.

روش‌های زیادی مانند ترمیم ترک بتن با تزریق اپوکسی، ترمیم بتن با روش پاشش بتن و ترمیم با سندبلاست برای بتن وجود دارد که هر کدام به شکلی و برای مشکل به خصوصی اجرا می‌شوند.

هزینه ای ثابت نمی توان برای ترمیم بتن در نظر گرفت و متخصصان با توجه به میزان آسیب دیدگی و روش و مصالحی که برای ترمیم به کار می‌برند، قیمت را تعیین می‌کنند.

6LfYGFMgAAAAAF6YmqbT-_dIDsNXJasTx5b83yKx